Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pikap zawsze w gotowości. Wczoraj dzięki wałbrzyskiemu psiemu detektywowi odnaleziony został zaginiony 37-latek

Data publikacji 29.01.2025

Każde zgłoszenie traktujemy poważnie i zawsze wyciągamy pomocną dłoń, bo najważniejsze jest ludzkie życie. Przy każdej informacji o zaginięciu wykorzystujemy wszystkie możliwe środki, aby jak najszybciej odnaleźć wskazaną przez zgłaszających osobę. Tak też było wczoraj, kiedy tylko wałbrzyscy policjanci około godziny 12:30 odebrali z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację o zaginięciu 37-letniego mężczyzny, który pozostawił w miejscu zamieszkania tzw. list pożegnalny. Przeprowadzone przez mundurowych działania doprowadziły ostatecznie do odnalezienia wałbrzyszanina, a największy udział miał w tym pies służbowy Pikap, który ze swoim przewodnikiem asp. Mateuszem Binkowskim oraz st. post. Marcinem Frączkiem wzięli czynny udział w działaniach poszukiwawczych.

Z relacji zgłaszających wynikało, że mieszkaniec naszego miasta wyszedł z jednego z mieszkań na Starym Zdroju pozostawiając w domu list pożegnalny. Jako że 37-latek był w kiepskiej kondycji psychicznej, dlatego policjanci podjęli niezbędne czynności, aby jak najszybciej go odnaleźć, by nie zrobił sobie krzywdy.

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego funkcjonariusze będący w służbie rozpoczęli poszukiwania pobliskich terenów zielonych. Na miejscu zjawił się patrol z przewodnikiem oraz psem służbowym. Pikap od razu podjął trop i po godzinie 14:00 mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym w rejonie pobliskiego cmentarza. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Trafił do szpitala, gdzie udzielona została mu specjalistyczna pomoc lekarska i pozostał na oddziale.

W tym przypadku to Pikap, czworonożny funkcjonariusz wałbrzyskiej komendy, który jest owczarkiem belgijskim z odmiany malinois, pomógł w poszukiwaniach. Psi detektyw teraz na pewno przyda się podczas kolejnych policyjnych działań. Jego przewodnik asp. Mateusz Binkowski może być z niego dumny.

W związku z tym zdarzeniem pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze, bez względu na wiek, możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123 - tam uzyskamy profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie między innymi szukać pomocy:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz.14.00–22.00
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz.14.00–20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży

Powrót na górę strony