Kolejne spotkanie wałbrzyskich policjantów z uczniami. Tym razem odwiedzili Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk”
Funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy przeprowadził prelekcje dla uczniów w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk” w Wałbrzychu na temat przemocy rówieśniczej, cyberprzestępczości oraz hejtu. Podczas spotkania uczniowie mogli się między innymi dowiedzieć, że granica między głupim żartem, a czynem karalnym jest bardzo cienka i że również oni – jako nieletni – mogą odpowiadać za cyberprzemoc przed sądem. Spotkanie było też okazją do promocji zawodu policjanta.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk", aby porozmawiać z uczniami na ważny temat jakim jest hejt. Podczas spotkania policjanci wyjaśnili, czym jest mowa nienawiści, jakie są jej przejawy, konsekwencje prawne oraz jak radzić sobie z hejtem zarówno w internecie, jak i w życiu codziennym. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i usłyszeli odpowiedzi, jak reagować na przemoc słowną oraz gdzie szukać pomocy.
Podczas pogadanki uczniowie mogli się również dowiedzieć jak ważna jest przezorność w codziennym życiu oraz ograniczone zaufanie, zwłaszcza do obcych osób oraz jak uchronić się przed przemocą. Młodzież dowiedziała się również, jaka odpowiedzialność karna grozi za przestępstwa internetowe popełnione przez nieletnich.
Wizyta mundurowych w szkole była także doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze przedstawili proces rekrutacji do służby, opowiedzieli o wymaganiach, zarobkach oraz możliwościach rozwoju i awansu w strukturach Policji. Uczniowie zainteresowani pracą w służbach mundurowych mogli uzyskać szczegółowe informacje i porozmawiać z doświadczonymi funkcjonariuszami.
Całe wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Czynny udział uczniów w zajęciach świadczy o tym, że działania profilaktyczne prowadzone przez policjantów, cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo potrzebne.
Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
podkom. Agnieszka Głowacka-Kijek