Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier odpowie za kradzież paczki, pracownik ochrony za włamanie do obiektu handlowego

Data publikacji 17.06.2022

Obaj wpadli na pomysł, że okradną pracodawców i obaj teraz odpowiedzą za popełnienie przestępstw. 24-latek zatrudniony na stanowisku kuriera postanowił ukraść paczkę przeznaczoną dla klienta, a będący pracownikiem ochrony 47-latek, przy użyciu dorobionego klucza do magazynu, wykradł z jednego z obiektów handlowych różnego rodzaju alkohole i napoje. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek policjanci drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez przedstawiciela firmy kurierskiej jednego z pracowników. 24-latek miał ukraść przesyłkę przeznaczoną dla klienta, w której były trzy telefony komórkowe oraz router, gdzie starty oszacowane zostały na kwotę blisko 6,5 tysiąca złotych. Sprawca przestępstwa został zatrzymany przez mundurowych. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze odzyskali utracony wcześniej router, który młody wałbrzyszanin ukrył w miejscu zamieszkania. Podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Drugie zgłoszenie, tym razem policjanci pierwszego komisariatu, otrzymali w środę o poranku. Z magazynu jednego z obiektów handlowych przy ul. Szczawieńskiej w Szczawnie-Zdroju miało zniknąć ponad 50 butelek z różnego rodzaju alkoholem oraz różnego rodzaju napoje, gdzie straty oszacowane zostały na kwotę blisko 1600 złotych. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że za sprawą przestępstwa stoi 47-letni wałbrzyszanin, który jest pracownikiem ochrony sklepu. Mężczyzna dorobił sobie klucz do magazynu i wykorzystując porę nocną, dokonał kradzieży z włamaniem. W momencie zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Teraz również odpowie przed sądem. W tym przypadku za kratami więzienia może spędzić 10 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Powrót na górę strony