Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Mieroszowa i Boguszowa - Gorc rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 22.06.2022

Dzisiaj dzielnicowi z Mieroszowa i Boguszowa - Gorc udali się do Szkoły Podstawowej w Sokołowsku, aby porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie podczas wakacji m.in. w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania zapoznano dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas pobytu w domu, w szkole, na ulicy. Najważniejszym elementem pogadanki był jednak bezpieczny letni wypoczynek.

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom po raz kolejny problematykę związaną z bezpiecznym zachowaniem się podczas wakacji w różnych sytuacjach. Omówili elementarne zasady ruchu drogowego. Przypomnieli, że nie należy ufać obcym osobom. Temat ten szczególnie dotyczy handlu ludźmi, a także zachęcaniem przez nieznajome osoby do korzystania z narkotyków i dopalaczy, które w końcowym efekcie mogą skończyć się wizytą w szpitalu.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli także numery alarmowe oraz przekazali niezbędne informacje dotyczące spędzania wolnego czasu w lesie oraz nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek


 


 

  • Zdjęcie grupowe uczniów z policjantami
  • Inna grupa uczniów z policjantami
  • ogólne zdjęcie klasy z uczniami i policjantami
Powrót na górę strony